Home_Ministry

जेठ ८, पोखरा,

प्रतिनिधिसभाको विघटनपछि उत्पन्न राजनीतिक जटिलतासँगै सडक आन्दोलन हुन सक्ने सम्भावनालाई मध्यनजर गर्दै गृह मन्त्रालयले निषेधाज्ञा उल्लंघन रोक्नलाई कडा निर्देशन दिएको छ ।

गृह मन्त्रालयले नेपाल प्रहरीका महानिरीक्षक शैलेश थापा क्षेत्री, सशस्त्र प्रहरी बलका आईजीपी शैलेन्द्र खनाल र राष्ट्रिय अनुसन्धान विभागका प्रमुख गणेश अधिकारीलाई बोलाएर निषेधाज्ञाका बेला भिडभाडजन्य गतिविधि गर्न नदिन निर्देशन दिएको हो ।

गृह मन्त्रालयका प्रवक्ता जनकराज दाहालले सुरक्षा निकायका प्रमुखहरुसहितको बैठकमा देशभरको निषेधाज्ञा र कोभिड संक्रमणविरुद्ध चालिएका कदमबारे समिक्षा भएको र यसलाई अझ सशक्त बनाउने बारे थप निर्देशन दिइएको बताए ।

बैठकपछि गृह मन्त्रालयले ७७ वटै प्रमुख जिल्ला अधिकारी र तीनवटै सुरक्षा निकायलाई परिपत्र गरी कुनै पनि हालतमा भिडभाडजन्य गतिविधि रोक्न निर्देशन दिएको छ ।

यसैबिच

प्रतिनिधी सभा विघटन गरेको भन्दै राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीको विरोधमा राँके जुलुस निकालेका नेपाल विद्यार्थी संघका नेताहरु लखेटिएका छन् । पोखरा महानगरपालिका अगाडी नेविसंघ केन्द्रीय नेता भानु ढकाल, सरोज केसी , जिल्ला नेता विकास थापा लगायत सात जनाले रांके जुलुस निकालेपछि प्रहरीले उनिहरुलाई लखेटेको हो ।

न्युरोडमा राँके जुलुस निकालेका विद्यार्थीहरुलाई हस्तक्षेप गर्नका लागि सुरुमा तीन जना प्रहरीले गरेको प्रयास असफल भएपछि थप करिब १५ जना प्रहरी परिचालन गरि उनिहरुलाई लखेटिएको प्रहरीले बताएको छ । राँको सहित प्रर्दशनमा उत्रिएकाहरुलाई प्रहरीले धरपकड गरेपछि प्रदर्शनकारिहरु न्युरोडका विभिन्न गल्लीहरुमा छिरेर भागेका थिए । कोरोना संक्रमणबढेपछि कास्कीमा आउँदो जेठ १४ गतेसम्मकोलागि निषेधाज्ञा जारी रहेको छ ।

अन्तिम पटक अध्यावधिक गरिएको 1 महिना अगाडी 2414 जनाले हेर्नुभएको

प्रतिक्रिया दिनुहोस्