पुष ०९

सागर पोख्रेल

नेपाल उद्योग बाणिज्य महासंघको निर्वाचन सम्पन्न सगै अहिले प्रदेश निर्वाचनको चहल पहल बढ्न थालेको छ । उद्योग बाणिज्य महांसघ गण्डकी प्रदेशको यही पौष ११ र १२ गते पोखरामा दोस्रो अधिवेशन तय गरीएको छ ।
उद्योग बाणिज्य महांसघ गण्डकी प्रदेशको मिति नजीकिए सगै प्रदेशमा उमेद्वारी धोषण गर्ने क्रम बढेको छ ।
उद्योग बाणिज्य महांसघ गण्डकी प्रदेशमा कान्छो जिल्लाको रुपमा चिनीने नवलपुर जिल्लाको सदरमुकाममा रहेको नवलपुर उद्योग बाणिज्य संघले जिल्ला नगर तर्फको उपाध्यक्ष पदमा उमेद्वारी धोषणा गरेको छ ।
नवलपुर उद्योग बाणिज्य संघले संस्थाका नि वर्तमान अध्यक्ष ओम प्रसाद पौडेलललाई उद्योग बाणिज्य महांसघ गण्डकी प्रदेशको जिल्ला नगर तर्फको उपाध्यक्ष पदमा सर्व सम्मत उठाउने निर्णय गरेको संघका अध्यक्ष डासुराज पोख्रेलले जानकारी दिनुभयो ।
देशकै कान्छो जिल्लाको रुपमा नवलपुर जिल्ला चिनिएपनि उद्योग , कलकाखानाको हिसावले गण्डकी प्रदेशकै जेठो जिल्ला भएको , गण्डकी प्रदेशको भारत सग सिमाना जोडीएको , भारत सग भन्सार कार्यालय जोडीएको जिल्ला भएकाले उद्योग बाणिज्य महांसघ गण्डकी प्रदेशमा नवलपुर जिल्लाबाट प्रतिनिधित्व गराउनुपर्ने जिल्लाका उद्योगी व्यापारीको माग समेत रहेकाले नवलपुर उद्योग बाणिज्य संघ नवलपुरको कार्यसमितिको बैठकले सर्व सम्मत रुपमा संस्थाका नि वर्तमान अध्यक्ष ओम प्रसाद पौडेललाई उद्योग बाणिज्य महांसघ गण्डकी प्रदेशमा उपाध्यक्ष पदमा उठाउने सर्व सम्मत निर्णय गरेको बताउनुभयो ।
अध्यक्ष पोख्रेलले समग्र गण्डकी प्रदेशले नवलपुरलाई हेर्ने दृष्टीकोण सकरात्मक भएकाले गर्दा समेत पौडेलको विजयी सु निश्चित रहेको बताउनु भयो ।
नवलपुर जिल्लाकै देवचुली उद्योग बाणिज्य संधका अध्यक्ष रेशम सापकोटाले ओम प्रसाद पौडेल नवलपुर उद्योग बाणिज्य संघको मात्र नभई सिङ्गो जिल्लाकै उमेद्वार रहेको बताउनुभयो ।
संस्थागत रुपमा जिल्ला विभाजन नहुदै देखी जिल्ला उद्योग बाणिज्य संघ नवलपरासीको नवलपुर क्षेत्रको संयोजक समेत रही काम गरेको अनुभव समेत संगालेका उपाध्यक्ष पदका उमेद्वार पौडेलले समग्र गण्डकी प्रदेशलाई नै मिलायर लैजान सक्ने खुवी भएकाले समेत पौडेलको विजयी हुने बताउनु भयो ।
पौडेलको प्रदेश उपाध्यक्षको उम्द्वारी आफ्नो पनी उमेद्वारी रहेको मध्यविन्दु उद्योग बाणिज्य संधका अध्यक्ष केदार पराजुलीले बताउनु भयो । मध्यविन्दु उद्योग बाणिज्य संघका सल्लाहाकार समेत रहेकाले पौडेलको उमेद्वारी नवलपुर जिल्लाको कुनै एक उद्योग बाणिज्य संघको मात्र नभई समग्र नवलपुर क्षेत्रका उद्योगी, व्यापारीको उमेद्वार रहेको बताउनुभयो ।

अन्तिम पटक अध्यावधिक गरिएको 4 महिना अगाडी 2428 जनाले हेर्नुभएको

प्रतिक्रिया दिनुहोस्